جهت دریافت آخرین ویدیوهای سایت بر روی ایمیلتان کلیک کنید

01:28
شنبه 31 خرداد 1393 | 16406 مشاهده
شنبه 31 خرداد 1393 | 18874 مشاهده
شنبه 31 خرداد 1393 | 15076 مشاهده
شنبه 31 خرداد 1393 | 15645 مشاهده
شنبه 31 خرداد 1393 | 11861 مشاهده
تاريخ : دوازدهم خرداد 1392 ساعت 12:38   |   کد : 27729   |   مشاهده : 3071

تاثیر داروهای آسم بر مثبت شدن دوپینگ
آسم یا تنگی نفس بیماری مزمن التهابی راه‌های هوایی است. افراد مبتلا به آسم دچار حملات شدیدی می‌شوند که ناشی از قرار گرفتن در شرایط زیست محیطی است که برای آن‌ها مناسب نیست.
خبر-تازه ترین خبرها
آسم یا تنگی نفس بیماری مزمن التهابی راه‌های هوایی است. افراد مبتلا به آسم دچار حملات شدیدی می‌شوند که ناشی از قرار گرفتن در شرایط زیست محیطی است که برای آن‌ها مناسب نیست. می‌توان با داشتن آسم ورزش کرد اما این ورزشکاران نیاز دارند تا از داروهای مخصوص خود استفاده کنند.
شیوع بیماری آسم در ورزشکاران حرفه‌ای بیشتر از مردم عادی است، علائم آسم در ورزشکارانی که ورزش‌های استقامتی و شنا انجام می‌دهند بیشتر است. همچنین آسم در ورزش‌های زمستانی مانند اسکی بیشتر دیده می‌شود. در این ورزش‌ها هوای سرد بر دستگاه تنفسی تاثیر می‌گذارد که ممکن است دلیلی برای ابتلا به آسم باشد.

یکی از درمان‌های رایج آسم استشمام Bet 20-against است که استفاده آن توسط آژانس آنتی دوپینگ ممنوع شده است مگر اینکه ورزشکار معافیت پزشکی داشته باشد. برای بسیاری از محققان و مدیران ورزشی این سوال پیش می‌آید که آیا استفاده این داروها در این حد باید قانونی باشد؟ زیرا برخی معتقد هستند که حتی برای ورزشکاران مبتلا به آسم نیز استفاده از این مواد فوایدی دارد که عادلانه نیست. محققان آلمانی معتقدند که این اعتقادات بی‌اساس است.

در بررسی 17 تا 19 مسابقه‌ای که ورزشکاران غیر اسمی با هم مسابقه می‌دادند، تاثیر مثبت این مواد اثبات نشده است. همچنین در 3 تا 4 تحقیق نیز به این نتیجه رسیدند که این مواد تاثیرات نیروزا ندارند. این نتایج با گفته مدیران ورزشی که بیان می‌کنند این مواد قدرت عضلات و کارایی استقامتی را بالا می‌برند در تناقض است.

محققان می‌گویند: «دلایلی قطعی برای غیر قانونی شمردن استفاده از beta2 – against وجود ندارد زیرا هیچ دلیلی بر نیروزا بودن آن‌ها دیده نشده.»


منبع:ایسنا

    
برچسبها :  دوپینگ , داروهای آسم , تنگی نفس
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نام  
ايميل    
توضيحات  
 
   
   
 

نقش فوتبال در سلامت اجتماعی بی‌نظیر است
با وجود آن که فوتبال دارای استرس زیادی است اما اگر از بعد اجتماعی به فوتبال نگاه کنیم می بینیم که شور و نشاطی که ایجاد می‌کند می‌تواند تاثیر زیادی بر نشاط مردم ایجاد کند به شکلی که مردم با حضور در استادیوم‌های ورزشی می‌توانند با دیدن بازی فوتبال خود را تخلیه کنند