جهت دریافت آخرین ویدیوهای سایت بر روی ایمیلتان کلیک کنید

01:28
شنبه 31 خرداد 1393 | 5831 مشاهده
شنبه 31 خرداد 1393 | 8079 مشاهده
شنبه 31 خرداد 1393 | 6267 مشاهده
شنبه 31 خرداد 1393 | 6114 مشاهده
شنبه 31 خرداد 1393 | 4420 مشاهده
تاريخ : دوازدهم خرداد 1392 ساعت 12:38   |   کد : 27729   |   مشاهده : 2601

تاثیر داروهای آسم بر مثبت شدن دوپینگ
آسم یا تنگی نفس بیماری مزمن التهابی راه‌های هوایی است. افراد مبتلا به آسم دچار حملات شدیدی می‌شوند که ناشی از قرار گرفتن در شرایط زیست محیطی است که برای آن‌ها مناسب نیست.
خبر-تازه ترین خبرها
آسم یا تنگی نفس بیماری مزمن التهابی راه‌های هوایی است. افراد مبتلا به آسم دچار حملات شدیدی می‌شوند که ناشی از قرار گرفتن در شرایط زیست محیطی است که برای آن‌ها مناسب نیست. می‌توان با داشتن آسم ورزش کرد اما این ورزشکاران نیاز دارند تا از داروهای مخصوص خود استفاده کنند.
شیوع بیماری آسم در ورزشکاران حرفه‌ای بیشتر از مردم عادی است، علائم آسم در ورزشکارانی که ورزش‌های استقامتی و شنا انجام می‌دهند بیشتر است. همچنین آسم در ورزش‌های زمستانی مانند اسکی بیشتر دیده می‌شود. در این ورزش‌ها هوای سرد بر دستگاه تنفسی تاثیر می‌گذارد که ممکن است دلیلی برای ابتلا به آسم باشد.

یکی از درمان‌های رایج آسم استشمام Bet 20-against است که استفاده آن توسط آژانس آنتی دوپینگ ممنوع شده است مگر اینکه ورزشکار معافیت پزشکی داشته باشد. برای بسیاری از محققان و مدیران ورزشی این سوال پیش می‌آید که آیا استفاده این داروها در این حد باید قانونی باشد؟ زیرا برخی معتقد هستند که حتی برای ورزشکاران مبتلا به آسم نیز استفاده از این مواد فوایدی دارد که عادلانه نیست. محققان آلمانی معتقدند که این اعتقادات بی‌اساس است.

در بررسی 17 تا 19 مسابقه‌ای که ورزشکاران غیر اسمی با هم مسابقه می‌دادند، تاثیر مثبت این مواد اثبات نشده است. همچنین در 3 تا 4 تحقیق نیز به این نتیجه رسیدند که این مواد تاثیرات نیروزا ندارند. این نتایج با گفته مدیران ورزشی که بیان می‌کنند این مواد قدرت عضلات و کارایی استقامتی را بالا می‌برند در تناقض است.

محققان می‌گویند: «دلایلی قطعی برای غیر قانونی شمردن استفاده از beta2 – against وجود ندارد زیرا هیچ دلیلی بر نیروزا بودن آن‌ها دیده نشده.»


منبع:ایسنا

    
برچسبها :  دوپینگ , داروهای آسم , تنگی نفس
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نام  
ايميل    
توضيحات  
 
   
   
 

ارزیابی هاشمی‌طبا از عملکرد وزارت ورزش
در مدتی که از آغاز کار وزارت ورزش می گذرد ما شاهد روند کاری کاملا عادی در این وزارت خانه بودیم. اگر قرار باشد تحلیلی هم انجام شود باید برنامه ها و شاخص های مورد توجه وزارت خانه اعلام شود و براساس آن عملکرد وزیر مورد ارزیابی قرار بگیرد.!