جهت دریافت آخرین ویدیوهای سایت بر روی ایمیلتان کلیک کنید

01:28
شنبه 31 خرداد 1393 | 7790 مشاهده
شنبه 31 خرداد 1393 | 10331 مشاهده
شنبه 31 خرداد 1393 | 8216 مشاهده
شنبه 31 خرداد 1393 | 8047 مشاهده
شنبه 31 خرداد 1393 | 5825 مشاهده
تاريخ : بيستم و ششم فروردين 1391 ساعت 18:53   |   کد : 5827   |   مشاهده : 1027

زنی که لندن2012 را به وجد خواهد آورد
"نور سوریانی محمد تعیبی" زن اهل مالزی که در رشته تیراندازی به المپیک لندن خواهد رفت در زمان برگزاری المپیک از هشتمین ماه حاملگی گذر کرده است
"نور سوریانی" در مصاحبه ای با رویترز می گوید:"قبل از شروع مسابقه ام از بچه ام خواهش خواهم کرد که فقط برای یک ساعت و پانزده دقیقه آرام باشد و لگد نزند".

این زن 29 ساله در 200 کیلومتری شمال پایتخت مالزی در حال تمرینات آماده سازی است.وی کمتر از یک ماه بعد از المپیک مادر خواهد شد و کمیته ملی المپیک مالزی نگران سلامتی اوست.

رویترز در محل تمریناتش با وی مصاحبه کرده است. "نور سوریانی" به رویترز می گوید:"وقتی به المپیک می روم در ماه 33 خواهم بود و وقتی بر می گردم در ماه سی و چهارم. از خطوط هوایی مالزی پرس و جو کرده ام و آنها گفته اند از هفته 35 به بعد امکان سفر هوایی ندارم . پس مشکلی نیست. کمیته المپیک می خواهد مرا زودتر به لندن بفرستد.آنها کمی می ترسند".


به نظر می رسد در محل مسابقات تیراندازی اللمپیک لندن "نور سوریانی" بیش از همه 389 تیرانداز دیگر توجهات را به خود جلب کند؛ زنی با شکمی بر آمده و بچه ای که در شکم دارد در حال تیراندازی است.

تیراندازی ورزشی نیست که نیاز به توانایی های فیزیکی زیادی داشته باشد. اما استرس ذهنی و فشاری که مسابقات المپیک بر قهرمانان وارد می کند ممکن است به او و بچه اش صدمه بزند.

"سوریانی" در این باره می گوید:" همه از من می پرسند آیا می توانی مسابقه بدهی؟ و من می گویم هیچ مشکلی نیست. زمانی که شما موجودی زنده را درون خود دارید،شما یک همراه دارید، احساس تنهایی نمی کنید. من هیچ مسئله ای با حاملگی ندارم. از آن لذت می برم".

با وجود این "سوریانی" می گوید اگر مشکلی پیش بیاید و سلامتی بچه به خطر بیفتد ممکن است در تصمیم خود تجدید نظر کند. اما در حال حاضر او کاملا آماده شرکت در المپیک است.

وی می گوید:" احساس می کنم که قوی هستم . شوهرم به من می گوید هراندازه احساس خوبی داشته باشی، به همان اندازه بیشتر نیرو می گیری، گویی که بچه با تو حرف می زند. پس ادامه بده".

به نوشته رویترز، قرار نیست "سوریانی" در المپیک فقط پیراهن شماره دار با آرم المپیک بپوشد و زود هم از دور مسابقات کنار رود. این زن مالزیایی در مسابقات آسیایی گوانگ ژو به مدال برنز رسیده است و در مسابقات کشورهای مشترک المنافع سال 2010 هم به مدال طلا دست یافته است. در نوامبر گذشته وی 2 مدال طلا در مسابقات جنوب شرق آسیا به دست آورده است.

در ژانویه گذشته هم تنها چند روز بعد از آنکه متوجه شد قرار است به زودی مادر شود، سهمیه ورود به المپیک را در مسابقات قطر به دست آورد.
 

    
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نام  
ايميل    
توضيحات